USA School Lunch - Cheese Ravioli

Country: USA (Private School)

Contents: 100% orange juice, mixed veggies (Green Beans, Yellow/Orange carrots, pearl onions, red peppers), egg bread, turkey meatballs, cheese ravioli.

Source: Anonymous

Notes: Cost $4.75. Only complaint was that the sauce was too sweet.


  1. Looks pretty good! Is that kindof pricey?

  2. 100% apple juice not orange...

    $4.75 is pricey for school lunch but it says it is a private school and it looks like they actually do some cooking. I wonder what the trade off is. Cost vs. Cooking?


Please no foul language.